TEK KULLANIMLIK NUMARA İLE PAYPAL HESABI ONAYLATMAK

Paypal basit bir deyişle tüm dünyada aktif olarak kullanılan online bankacılık sistemidir. İnternet’i kullanarak güvenli bir şekilde online alışveriş yapabilmenizi ve / veya güvenli para transferi gerçekleştiren bu sistemin kullanıcı oldukça basittir. E – posta üzerinden kolaylıkla para transferi yapabilirsiniz ve / veya banka hesap bilgilerinizi, hesap dökümlerinizi kontrol edebilirsiniz. Bankacılık işlemlerinde sıklıkla kullanılan paypal tüm bankacılık işlemlerinde sizlere kullanım kulaylığı sağlıyor. Paypal ile Amerikan Doları, Euro, İngiliz Sterlini, Japon Yeni, İsviçre Frangı, Çin Yuanı gibi para birimlerini kullanarak işlem yapabilirsiniz. Bu para birimleri ile ödeme alacak ya da ödeme yapacaksanız Paypal bu para birimleri arasındaki değişimi basit bir şekilde değiştiriyor. Böylece parite gibi yorucu detaylarla uğraşmaktan kurtuluyorsunuz ve Paypal bu işlemi yaparken çok ufak miktarda ücretler alıyor.

Peki bu pratik Paypal uygulamasını nasıl kullanırız ? Öncelikle Paypal hesabı açma işlemlerinden başlayalım. Payğal.com adresine girip açılan ilk sayfadaki signup bağlantısına tıklayarak paypal’da kullanacağımız hesap türünü seçiyoruz. Personel ve Business diye iki hesap türü bulunuyor. Personel hesap türü kişisel kullanım için en uygun olandır ve daha sonrasında premium’açevirilebiliyor. Bu işlemden sonra sizden istenen adres bilgileri, kişisel bilgiler, e – mail ve telefon numarası başlıklarında yer alan bilgileri doldurunuz. Yazdığınız cep telefonu numaranıza gelen Paypal onay kodunu da ilgili yere yazarak hesabınızı aktifleştirebilirsiniz. Aynı işlemleri paypal mobil uygulamasında da yapabilirsiniz. Daha sonraki işlemler için zaten Paypal sizi yönlendirecektir.

Bizim asıl değinmek istediğimiz nokta telefon numaranızı vermeden nasıl paypal kullanabileceğiniz. Bunu yabancı numara alma işlemiyle kolaylıkla yapabilirsiniz. Çeşitli nedenlerden dolayı telefon numaranızı vermek istemeyebilirsiniz ancak paypal’da olan sms onay durumu bunu yapmanıza engel olabilir. Artık değil. Sizlere sunduğumuz yabancı numaralardan birini alan kodunu da dikkate alarak istenen yere yazınız daha sonra gelen paypal hesabı doğrulatma kodunu da ilgili yere girerek hesabınızı onaylatın. Böylelikle tek kullanımlık numara üzerinden uygulamanın doğrulama kodu işlemini geride bırakıp kolaylıkla hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.


Ülke Numara Sayısı Fiyat
Rusya 383 1.50 ₺
Kazakistan 127 1.50 ₺
Ukrayna 209 1.50 ₺
Arjantin 122 1.50 ₺
Brezilya 162 1.50 ₺
İngiltere 43 1.50 ₺
İsrail 102 1.50 ₺
Kırgızistan 31 1.50 ₺
Çin (Sanal) -1 1.50 ₺
Letonya 156 1.50 ₺
Litvanya 178 1.50 ₺
Makao 0 1.50 ₺
Hollanda 124 4.00 ₺
Paraguay 125 1.50 ₺
Polonya 30 1.50 ₺
Romanya 218 1.50 ₺
Amerika Birleşik Devletleri 59 8.00 ₺
Filipinler 40 1.50 ₺
Fransa 0 1.50 ₺
Estonya 184 1.50 ₺
Endonezya 357 1.00 ₺
Error
Whoops, looks like something went wrong.